Auto

 

Subaru vienmēr bijis mērķtiecīgs, tieši tāds, kādam jābūt arī sacensībās. 

Subaru pirmsākumi autosportā meklējami jau 1980.gadā, kad japānis Noriyuki Koseki izveidoja Subaru rallija komandu Japānā, un devās uz pirmajām pasaules rallija sacensībām "Safari rallijs" Kenijā. Tā laika braucēji bija Āris Vatanens (Ari Vatanen), Pērs Eklunds (Per Eklund), Šekhars Mehta (Shekhar Mehta), Mīke Kirklands (Mike Kirkland), Possums Burns (Possum Bourne) und Haralds Demuts (Harald Demuth), kuri startēja ar Subaru Leone. Diemžēl Subaru sacensībās piedalījās neregulāri. Augstāko rezultātu izdevās sasniegt Possumam Burnam 1987.gadā Jaunzēlandes rallijā, kurš ieguva 3.vietu - šis bija vienīgais pjedestāls tā laika Subaru autospota vēsturē.

Par Subaru lielāko iznācienu autosportā tiek uzskatīti 90'tie gadi, kad Subaru komandu piesaka ar tādiem autosportistiem kā Kolins Makrejs (Colin McRae) un Ričards Bērns (Richard Burns). Turpmākie gadi Subaru komandai ir "zvaigžņu gadi", kad Kolins Makrejs, iegūstot 1995.gada pasaules rallija čempiona titulu, palīdz arī komandai sasniegt augstākos vērtējumus Pasaules Rallija čempionātā - 1995., 1996. un 1997.gadā Subaru World Rally Team iegūst čempiona titulus komandu ieskaitē. 

2001.gadā Ričards Bērns atkārtoja K.Makreja sniegumu, un arī ieguva Pasaules rallija čempiona titulu.

2000.gadā Subaru World Rally Team pievienojās pazīstamais autosportists Peters Solbergs, kurš savu pirmo augstāko vērtējumu autosportā ieguva tieši šīs komandas sastāvā - 2003.gadā kļūstot par Pasaules rallija čempionu.

Lai arī 2008.gada 16.decembrī Subaru oficiāli paziņoja par Subaru World Rally Team aiziešanu no autosporta, mūsdienās vēl aizvien ir dažādas Subaru rallija komandas, kā, piemēram, Subaru Rally Team USA, kuras sastāvā brauc Deivids Higins (David Higgins).

Skatoties nedaudz tuvāk kartē, arī Latvijā var lepoties ar autobraucējiem, kuri uzrādījuši augstus rezultātus autorallijā, braucot ar Subaru. Tā, piemēram, Ivars Caune / Andris Šimkus kļuvuši par vairākkārtējiem Latvijas autorallija čempioniem, braucot ar Subaru.

Mūsdienās autorallijā Latvijā vairs parādās vien retais Subaru. Viens no pamanāmākajiem Subaru Latvijas rallijā ir baltais, 2015.gada Subaru WRX STI, kuru būvējis Sports Racing Technologies.

 

Rallijs Latvija 2016.

Foto: Raimonds Volonts

 
 
  r