Ziņas

Aizvadītas taku skriešanas un downhill sacensības

Nedēļas nogale aizvadīta aktīvā gaisotnē gan taku skriešanā, gan downhill velobraukšanā. 

Sestdien, 19.augustā, tika aizvadīts "Stirnu buks" piektais posms, kas šoreiz visus taku skrējējus pulcēja skaistajā Šlokenbekas muižā. Taku sacensību dalībnieki veica dažāda garuma distances, kas veda caur mistisko Vilkaču mežu Pietukuma un Engures novada apkārtnē. 

Pirmie uz starta devā kanikrosa dalībnieki - skrējēji ar lieliem un maziem dažādu šķirņu suņiem. Šajā distancē pirmo reizi SUBARU AD REM Auto pārstāvēja Kristīne Geidāne ar Džeka Rasela terjeru Dārtu. Lai arī šajās sacensībās sākusi piedalīties vien šogad, Kristīnes un Dārtas tandēms ir atradis saskanīgu soli, un finišā pamanījušās kāpt uz goda pjedestāla. Tā notika arī Šlokenbekā. Kristīne un Dārta ieguva 1.vietu veterānu (CWW) grupā sieviešu konkurencē, kas ir arī labākais rezultāts starp visām sievietēm: CWJ - junioru un CWE - elites grupā.

Pāris stundas vēlāk, uz starta devās distances "Zaķis" dalībnieki, kurā savu dalību ņēma arī Gvido Lieknis, kurš šoreiz 836 dalībnieku konkurencē ierindojās 637.vietā.

Kristīne Geidāne ar Dārtu.

Ne mazāk interesanti notikumi risinājās svētdien, 20.augustā, Siguldā, kur pulcējās ātrākie un ekstrēmākie Latvijas riteņbraucēji, lai cīnītos par Latvijas kausa un čempionāta tituliem downhill sacensībās.

Siguldā, Kordes trasē ieradās 39 dalībnieki no 3 valstīm. Kopumā dalībniekiem bija jāveic 3 dažādas distances, no kurām divas veda pa meža apvidu, savukārt noslēdzošā, trešā trase, vienlaicīgi ekstrēmākā un bīstamākā veda no atklāta kalna, kura noslēguma daļā izveidots milzīgs tramplīns.

Sacensības atklāja OPEN klases braucēji, kuriem šajā sporta veidā ir vismazākā pieredze. Pēc tam stafeti pārņēma drosmīgāki un krietni ātrāki braucēji. 

Visvairāk skatītāju pulcēja noslēdzošās trases tramplīns, kur dažam dalībniekam izdevās aizlekt līdz pat 20 metru atzīmei. Visneveiksmīgāk tramplīnā piezemējās Artūrs Kāršenieks, kā rezultātā piedzīvojot smagu kritienu un gūstot traumas. 

Par Latvijas downhill čempionu kļuva Kārlis Kišūro, savukārt AD REM Auto videoklipā iepazītais Kristaps Elstiņš, ieguva 1.vietu Hobby FS klasē.

Aizvadītas taku skriešanas un downhill sacensības