Ziņas

Aizvadīts 28.Vienības brauciens un noslēdzies vivus.lv MTB seriāls

Kā jau ierasts, katru gadu septembra pirmajā svētdienā visi Latvijas riteņbraucēji tiek aicināti uz Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienu. Arī šis gads nav izņēmums, un 2.septembrī tika aizvadīts jau 28.Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens, kurš tradicionāli notika Siguldā.

Šogad sacensībās piedalījās vairāk kā 5300 dalībnieku, no kuriem 5 pārstāvēja SUBARU AD REM Auto MTB komandu Kalnu divriteņu ieskaitē, bet 10 dalībnieki zem SUBARU AD REM Auto vārda devās Tautas braucienā.

Kalnu divriteņu braucienam šogad izmaiņas - jau pašā startā dalībniekiem nācās pievarēt visai stāvo Gaujas kalnu, un, lai sasniegtu finišu, pēc nobrauktiem 39km, atkal nācās izlikt savus spēkus šajā pašā kalnā.

Ātrākais SUBARU AD REM Auto MTB komandas pārstāvis arī šajās saccensībās - Nauris Birkentāls, kurš finišu sasniedza 8.vietā.  Tālāk sekoja Arnis Taukačs - 21., Oskars Saulītis - 24., Renārs Birkentāls - 26., bet Voldemārs Pitkēvičs - 89.vietā.

Komandu ieskaitē, lai arī SUBARU AD REM Auto MTB komanda ieguva augsto 4.vietu.

Tautas braucienā SUBARU AD REM Auto komanda šogad tika pārstāvēta krietni mazākā dalībnieku skaitā. 

Visātrākie SUBARU AD REM Auto komandas pārstāvji šoreiz - Jānis Vilkājs, kurš savulaik pārstāvējis SUBARU AD REM Auto MTB komandu, un finišu sasniedza 520.vietā. Par komandas vērtējumu šogad gādāja arī Oskars Onckulis - 1098.vietā, Pēteris Ragausis - 1184. un Lauris Vītols  - 1707.vietā.

Komandu vērtējumā SUBARU AD REM Auto komanda ierindojās 79.vietā (271.komandu konkurencē).

Līdz ar vasaras aizvadīšanu, 8.septembrī noslēdzies arī vivus.lv MTB seriāls. Arī šim MTB seriālam ir savas tradīcijas - noslēdzošais sacensību posms tika aizvadīts Apē. Jāteic, Apes posms SUBARU AD REM Auto MTB komandai izvērtās par veiksmīgāko sezonā.

Nauris Birkentāls atkal rādīja augstu meistarību un attīstīto talantu riteņbraukšanā, un, 57km garajā maratona distancē, finišu sasniedza 4.vietā, turklāt, savā vecuma grupā kāpa uz goda pjedestāla 3.pakāpiena.

Arī Arnis Taukačs vivus.lv MTB seriālu noslēdza ar augstu rezultātu - 16.vieta ieskaitē, un 3.vieta savā vecuma grupā. Oskars Saulītis, finišējot tūlīt aiz Arņa, ierindojās 17.vietā. Voldemārs Pitkēvičs uzrādīja savu labāko rezultātu maratona ieskaitē un šoreiz 37.vieta.

Komandas vērtējumā SUBARU AD REM Auto MTB komanda ieguva titulēto 2.vietu.

Šogad sezonu priekšlaicīgi noslēdza Māris Rozenšteins, kurš, iepazīstoties ar Vienības brauciena trasi, piedzīvoja kritienu un smagi cieta.

Šajā gadā atlikušas vairs tikai vienas sacensības - SEB MTB 7.posms, kas norisināsies Ikšķilē septembra izskaņā.

Foto: Kitija Saleniece

Aizvadīts 28.Vienības brauciens un noslēdzies vivus.lv MTB seriāls