Ziņas

Ātrs un piedzīvojumiem bagāts SEB MTB posms Siguldā

Aizvadītā nedēļas nogale visus aktīvākos velo braucējus veda uz Siguldu, kur, 5.jūnijā, norisinājās SEB MTB 3.posms.

SUBARU AD REM Auto MTB komanda uz starta izgāja nemainīgā sastāvā - 2005./2006.gadā dzimušo bērnu disciplīnā - Valdemārs Pitkēvičs, bet Virši-A jeb Tautas klasē - Ģirts Cirvelis, Arnis Taukačs, Oskars Saulītis, Nauris Birkentāls, Gundars Diške, Andrejs Savčenko un Voldemārs Pitkēvičs

Sacensību diena sākās ar mazāko velobraucēju "Rasēns" disciplīnu. Valdemārs Pitkēvičs pārliecinoši devās trasē un šoreiz finišā pakāpās par vēl 6 vietām. Tā Valdemārs noslēdza ātrāko desmitnieku.

Ātra un elpu aizraujoša - tāda bija Siguldas trase, kurai raksturīgas taisnes pa asfalta un grants segumu. Īstu pārbaudījumu sagādāja nedaudzie stāvie kāpumi un kritumi Gaujas senlejā, kur daļu no takām sedz šķeldas. 

"Trase bija ļoti ātra, priekš manis par daudz grants ceļu. Prasījās vairāk meža taciņu," tā stāsta Nauris. Savukārt Ģirts atklāj, ka trase bijusi kā radīta viņam: "Sataupīju spēkus un tad tik atlika uzbraukt Velnalas kalnā, izturēt šķeldu klāto posmu. Velnalas un Siguldas kalns man palīdzēja tikt pie laba rezultāta." Arī Arnis atzīst, ka trase bijusi ātra, un priecīgs par komandas braucienu, apvienojoties vienā grupā. "Nedaudz esmu vīlies, ka palaidu grupu par tālu. Pēc tam panākt bija nereāli," tā stāsta Arnis.

SUBARU AD REM Auto MTB komandas ātrākais četrinieks lielāko trases daļu brauca kopā, līdz Oskara velosipēdu piemeklēja tehniska ķibele - caura riepa. Lai arī komandas biedra tehniskā palīdzība un Oskara neatlaidība ļāvusi turpināt ceļu līdz finišam, tas neattaisnoja Oskara gaidītos rezultātus. "Viss bija labi, iespējams pat pārāk, līdz brīdim, kad sadzirdēju šņākšanu no aizmugurējā rata," pieredzētajā dalās Oskars.

Šajās sacensībās SUBARU AD REM Auto MTB komandas līdera statusu atguva Ģirts Cirvelis, kurš uzrādīja augsto 17.vietu kopvērtējumā. Tikai 8 sekundes vēlāk finišu sasniedza Nauris Birkentāls un rezultātā 21.vieta. Bet vēl pēc nepilnas minūtes (51 sekundes) finišu sasniedza Arnis Taukačs, iegūstot 33.vietu.

Oskara neveiksme radīja gaidīšanas brīdi, kad komandas rezultātus izšķīra Gundara finišs. Gundars Diške, atkārtojot pagājušā gada 3.posma, kas notika Vietalvā, rezultātus, finišu sasniedza 149.vietā. Tālāk sekoja Andrejs Savčenko - 172.vietā, Voldemārs Pitkēvičs, kurš trasē piedzīvojis kritienu, 200.vietā, bet šoreiz komandas rezultātus noslēdz Oskars Saulītis - 246.vietā.

 

Neskatoties uz ķibelēm, komanda šajā posmā ieguva augsto 7.vietu. Pēc aizvadītajiem pirmiem 3 SEB MTB posmiem, komanda saglabā 6.vietu kopvērtējumā.

 

Ātrs un piedzīvojumiem bagāts SEB MTB posms Siguldā