Ziņas

Emocijām bagātais SEB MTB posms Kuldīgā

Aizvadītā nedēļas nogale Latvijas MTB braucējus pulcēja Kuldīgā, kad 31.jūlijā norisinājās SEB MTB 5.posms.

Veselības dēļ sacensības nācās izlaist SUBARU AD REM Auto MTB komandas jaunākajam censonim Valdemāram Pitkēvičam, taču Virši-A distancē uz starta izgāja komanda pilnā sastāvā. 

Kuldīga sacensību dalībniekus sagaidīja ar pērkonu un lietusgāzēm, taču, līdz ar Virši-A distances startu, laika apstākļi strauji mainījās, un sacensību dalībniekus pavadīja silti saules stari. Tiesa, trase pielijusi - slidenā zāle un dubļi sarežģīja braukšanas apstākļus.

Šajās sacensībās komandas līderpozīcijas nostiprināja Nauris Birkentāls, kurš finišā noslēdza braucēju TOP 10. Par sacensībām Nauris saka: “Trasē par daudz grants seguma, brīžiem šķita, ka šosejas gonka. Sacensības izdevušās bez kritieniem, kā arī vēlamais rezultāts tika sasniegts.”

Savukārt Naura tuvākais sekotājs - komandas biedrs Ģirts Cirvelis šoreiz ierindojās augstajā 20.vietā. “Ja trases sākumā neizdari visu kā nākas un pazaudē labas pozīcijas, tad 8km strādājot kopā ar diviem līdzīgā situācijā nonākušiem braucējiem, noķērām nākamo grupu, kurā bija komandas biedrs Arnis. Ar Arni diezgan daudz nostrādājām pa priekšu, lieliska sadarbība. Pēdējā mežā izdevās izveidot nelielu izrāvienu, kuru centos noturēt līdz galam. Prieks par to, ka posmu no tilta apakšas līdz finišam nostrādāju lieliski. Pulsa līknē redzētais pārsteidz,” tā par aizvadītajām sacensībām stāsta Ģirts.

Arnis Taukačs aiz Ģirta atpalika vien pusminūti, un rezultātā - 29.vieta. “Viss bija labi, nepietika spēka pēdējiem 2km, lai varētu līdzi Ģirtam aizbraukt. Iespējams, nokavēju pareiza vietas izvēli, iebraucot mežā trases sākumā,” tā Arnis.

“Nepatīkams pārsteigums bija piešķirtais 2.koridors. Koridora dēļ zaudētas aptuveni 10 sekundes startā, kas bija pietiekoši daudz, lai pēc pirmā kalna netiktu līdz pirmajai grupai,” saka Oskars Saulītis, kurš šajās sacensībās ierindojās 42.vietā.

Voldemārs Pitkēvičs šajās sacensībās uzrādīja savu augstāko sniegumu šajā sezonā - 123.vieta. Bet Gundars Diške un Andrejs Savčenko finišu sasniedza roku rokā, attiecīgi - 158. un 159.vietā.

Kamēr sīvākā konkurentu komanda pieņem jaunus braucējus savu rezultātu uzlabošanai, SUBARU AD REM Auto MTB komandas braucēji pašaizliedzīgi dodas trasē un godam pārstāv komandu, uzrādot augstus rezultātus.

Komandu ieskaitē SUBARU AD REM Auto MTB komanda atkārto savu lielisko sniegumu - 5.vietu.

Atskatoties uz vēl nedēļu senākiem notikumiem, 23.jūlijā SUBARU AD REM Auto adventure komanda piedalījās xRace sacensībās Valmierā, bet 24.jūlijā - SUBARU AD REM Auto MTB komanda - vivus.lv MTB sacensībās Smiltenē. 

Runājot par vivus.lv MTB sacensībām, kurās SUBARU AD REM Auto MTB komanda lielāko uzsvaru šogad likusi uz maratona disciplīnu, Nauris stāsta: “Trase bija fantastiska! Ļoti patika. Lai gan Smiltenes trasi braucu pirmo reizi, šī noteikti bija smagākā trase no visiem iepriekšējiem posmiem. Šajā posmā pašam bija nelielas problēmas ar veselību, kas traucēja pacīnīties par augstāku rezultātu. Tādēļ nolēmu sevi nemocīt un sagaidīt komandas biedrus, lai varētu palīdzēt viņiem.” Nauris šajās sacensībās finišēja 34.vietā. 

Aptuveni pusotru minūti vēlāk finišu sasniedza Arnis - 38.vietā. Arnis par sacensībām saka, ka arī viņam trase patika: “Tehniska un ar daudz asiem kāpumiem. Nepatika tika tas, ka divas reizes nokritu.” Vēl 3 minūtes vēlāk finišu sasniedza Oskars - 43.vietā. “Trase patika. Sasniegt labāku rezultātu traucēja fakts, ka, pieveicot pusi no distances, paliku bez dzeramā, kājas sāka raut krampī un priekšējais rats sāka šņākt,” piedzīvotajā dalās Oskars. Ar Oskaru vienā minūtē finišu sasniedza arī Ģirts, uzrādot 47.vietu.

Tā komandu ieskaitē SUBARU AD REM Auto MTB komanda ierindojās 8.vietā.

Pusmaratona ieskaitē Voldemārs finišu sasniedza 89.vietā un Andrejs Savčenk 97.vietā. Bērnu brauciena ieskaitē, 9- 10 gadu vecuma grupā Valdemārs uzrādīja augsto 5.vietu.