Ziņas

EyeSight aprīkojums tagad vairāk kā 300 000 automobiļiem

Subaru EyeSight ir atzīta par labāko autovadītāja palīgsistēmu vairākās neatkarīgās sertificēšanas iestādēs un autopasaules preses izdevumos. Līdz marta beigām pie klientiem ir nonākuši 308 333 automobiļi ar EyeSight aprīkojumu.

 

Subaru ļoti lielu nozīmi piešķir drošībai, un, lai padarītu automobiļus drošākus, tiek veikti pastāvīgi attīstības darbi. Pirmie automobiļi ar EyeSight drošības sistēmu tika pārdoti 2008. gadā.

 

Šobrīd sistēmas attīstība ir sasniegusi jau trešo paaudzi, un EyeSight III par pasaulē labāko ir atzinušas daudzas neatkarīgas sertificēšanas iestādes. Arī autopasaules preses izdevumi šo sistēmu ir novērtējuši kā vislabāk darbojošos no visām piedāvātajām.

 

EyeSight balstās uz stereo kameras darbu, kas seko kustībai. Sistēmu var salīdzināt ar papildu acu pāri, kas ir spējīgs atšķirt dažādus kustības dalībniekus: automobiļus, velobraucējus un kājāmgājējus. EyeSight spēj pilnībā apstādināt automobili no 50 km/h braukšanas ātruma.

 

Japānā šī sistēma ir ieguvusi J NCAP augstāko novērtējumu (40 punktus no 40 iespējamajiem) un ASV+ klasifikāciju. Mūsu automobiļu tirgū EyeSight ir iekļauta papildaprīkojumā, kuru ir izvēlējušies 85 procenti no Subaru pircējiem.

 

Latvijas tirgū EyeSight III nonāca 2015. gadā pilnībā atjaunotā Outback modelī. Šim modelim papildaprīkojums vairs nav jāizvēlas. EyeSight jau ietilpst auto bagātīgajā standarta aprīkojumā.