Ziņas

Gaidām jauno Subaru WRX STI Latvijā

2014. gada Ziemeļamerikas starptautiskajā autošovā Detroitā Subaru prezentējis pilnīgi jaunu WRX STI modeli.

 

Jaunais WRX STI ir Subaru paaugstinātas veiktspējas modeļu flagmanis. Tas ir aprīkots ar motoru sportā pārbaudītu 2,5 litru horizontālo boksertipa turbodzinēju ar 300 ZS jaudu un 407 Nm griezes momentu. Jauda ir tāda pati kā iepriekšējās paaudzes modelim, bet jaunais WRX STI ir ekonomiskāks un nodrošina zemāku izmešu līmeni. Tas atbilst Euro 6 izmešu normatīviem.

 

Eiropā WRX STI būs pieejams ar sešpakāpju manuālo ātrumkārbu. Pārnesumu pārslēgšana ir kļuvusi precīzāka un ļauj izvēlēties vajadzīgo pārnesumu daudz ātrāk un agresīvāk. Ir uzlabota arī stūres sistēma, un jaunais D formas stūres rats nodrošina daudz atsaucīgāku vadāmību nekā līdz šim.

 

WRX STI ir aprīkots ar SI-Drive sistēmu ar trim pozīcijām un regulējamu DCCD centrālo diferenciāli. Lai padarītu automobili vēl izveicīgāku un labāk vadāmu pagriezienos, jaunajam WRX STI ir aktīva vilcējspēka virziena maiņas sistēma (Active Torque Vectoring) un īpaši izstrādāti, stingrāki piekares regulējumi.

 

Izstrādājot jauno WRX STI, Subaru atstrādāja tā braukšanas īpašības līdz izcilībai, pārbaudot automobili visdažādākajos braukšanas apstākļos vairākās valstīs. Tāpat kā iepriekšēju paaudžu WRX STI modeļiem testēšanas ietvaros notika izmēģinājumi lielā ātrumā Nirburgringas trasē Vācijā. Šis process ir ļāvis Subaru paaugstināt virsbūves, šasijas un pārējo automobiļa komponentu veiktspēju un apvienot tos vienā veselā. Tā rezultāts ir uzlabots kopējais sniegums un Subaru raksturīga augstākā līmeņa pilnpiedziņas sporta veiktspēja, kas ļauj vadītājam vienmēr būt drošam par viņa rīcībā esošo jaudu.

 

WRX STI ir veidots uz jaunās Impreza bāzes. Tam ir par 2,5 cm garāka garenbāze un vairāk vietas salonā nekā iepriekšējam modelim un iespaidīgs 460 litrus ietilpīgs bagāžas nodalījums aiz nolokāmajiem aizmugures sēdekļiem.

 

Mūsu reģionā jaunais WRX STI būs pieejams 2014. gada maijā, bet jauno auto pasūtīt var jau tagad!