Ziņas

Iepazīt Latvijas dabu uz SUP dēļa. Evita Dzanuškāne

Uzņēmuma "AD REM Auto" aktīvākā pārstāve ir Evita Dzanuškāne. Evita "AD REM Auto" strādā jau 6 gadus un viņas kontā ir vairāk kā 440 pārdotu jaunu SUBARU automašīnu.

Skolas laikā skriešana Evitai prieku nav sagādājusi, tāpēc skrējusi tikai skolas programmas minimumu. Skriešanai nopietni pievērsusies vien 2013.gada pavasarī, kad kāds draugs iemācījis skriet pareizi - lēnām, un ar baudu, katrā treniņā necenšoties nopelnīt medaļu. Viņš skrējis līdzi un kontrolējis Evitas pulsu un visu laiku pacietīgi ierosinājis samazināt tempu. Izrādījies, ka Evita mierīgi var noskriet 6 - 7 km, jo savulaik pašai mēģinot paskriet, pie otrā kilometra jau pulss "izšāvis korķus". Tajā laikā Evita skriešanas treniņiem pievērsās ļoti nopietni - ar treniņprogrammu - 5 līdz 6 treniņiem nedēļā. Tā laika uzcītība nesusi arī labus rezultātus, kur, jau tā paša gada rudenī, noskrējusi savu pirmo pusmaratonu Siguldā, finišējot 1 stundā 46 minūtēs. Evita labprātāk skrien mežā, piejūras kāpās vai, saulei rietot, pa pludmali.

Bez skriešanas, Evitas šīs vasaras lielākā daļa brīvdienu pavadītas uz SUP dēļa. Pagājušā gadā izmēģinājusi, un nu ļoti iepaticies stāvēt uz dēļa, lēnām airēt pa upi, klausīties putnu dziesmas un vērot garām slīdošo zaļumu, ieskaitot stirnas, bebrus, pīles, gārņus, spāres, taureņus utt. Evita priecājas, Latvija ir ūdeņiem ļoti bagāta valsts. Kopā ar līdzīgi domājošiem draugiem Evita ir iepazinusi vairākas Latvijas upes no pavisam cita skatu lenķa - Gauju, Salacu, Braslu, Irbi, Rindu, Mēmeli, Lielo Juglu, Roju un vēl daudzus ezerus un arī jūru. 

Evitas darba ritms ir diezgan straujšs un auto tirdzniecībā ir ļoti daudz jākomunicē, tāpēc supošana ir kā restarts no ikdienas. 

Pats emocionāli bagātākais un skaistākais skrējiens Evitai bijis pirmais maratons - 42,195 km. Sākumā domājusi, ka pilno maratonu pat necentīsies noskriet. Bet laika gaitā, skrienot dažādos pasākumos, pusmaratonu  sākusi uztvert kā minimālo distanci. Ar draudzenēm sarunājusi, ka vajag pirmo, pat trenējās tam. Pagājušā gada oktobrī Toskānā, Itālijā Evita noskrēja savu pirmo pilno maratona distanci "Ecomaratona del Chianti", ko raksturo kā neaprakstāmi skaistu skrējienu caur vīnogu laukiem, mazām, senām pilsētiņām ar lieliskiem skatiem, kurus visu laiku gribējusi nofotografēt. Finišējusi ar asarām acīs no laimes.

Evitas ideālā brīvdiena ir ar kārtīgu izgulēšanos un kafiju gultā, kaut gan vienmēr ir gatava izlēkt no gultas arī līdz ar pirmajiem saules stariem, ja jāpaspēj uz rīta miglu Ķemeru tīrelī vai saulē tikko modušos Rīgu, supojot pa kanālu. Rīta kross nav obligāta brīvdienas sastāvdaļa, bet, ja ļoti sagribas, tad Evita nespēj sev atteikt. Evitas ideālajai brīvdienai noteikti piestāvēs saule, daba, miers, mežs, mierīgs skrējiens, sup dēlis un savējie. Patreiz brīvdienu nodarbes Evita izvēlas visai egoistiski - tikai to, kas patīk, taču ir apņēmības pilna, ka kādreiz iemācīsies pieņemt un izbaudīt arī saimnieciskākas nodarbes! 

Evita iesaka citiem skriet tikai tad, ja tas patīk! Jāizbauda - endorfīni ir patiešām baudāma lieta!
Iepazīt Latvijas dabu uz SUP dēļa. Evita Dzanuškāne