Ziņas

Jaunā SUBARU WRX STI pirmizrāde Latvijā

Maija sākumā Latviju sasniedzis jaunais SUBARU WRX STI. Tie, kas šo brīdi gaidīja jau sen, gan tie, kas uzzina tikai tagad, esiet laipni gaidīti atvērto durvju dienās AD REM Auto salonā.

 

            AD REM Auto komanda pirms nedēļas atgriezās no SUBARU apmācībām Zviedrijā, kur aci pret aci iepazinās ar jauno 300 Zspilnpiedziņas “zvēru” SUBARU WRX STI. Komanda joprojām ir sajūsmā par redzēto un izjusto un viņi uz karstām pēdām ir gatavi dalīties ar piedzīvoto.

            SUBARU savā konceptā vienmēr tiecas pēc trīs lietām – veiktspējas, drošības un stabilitātes! Var droši teikt, ka jaunais WRX STI modelis to pierāda ar lielu plus zīmi.

            Īsumā par SUBARU WRX STI. Ārēji jaunais auto dizains ir kļuvis sportiskāks, pat nedaudz agresīvāks, to izceļ priekšējā daļa – jaunie LED lukturi, paplašinātā reste un nedaudz sašaurinātais funkcionālais gaisa tvērējs. Bez uzmanības nepaliek melnie 18 collu vieglmetāla diski, jo iepriekšējās STI versijās tos redzējām dzeltenus. Iespējams vizuāli mazāk pamanāms fakts, ka konstruktori ir tehniski pagarinājuši auto par 1,5 centimetriem, samazinājuši klīrensu (mašīnas augstums no zemes) par 1,5 centimetriem un pagarinājuši riteņu bāzi par 2,5 centimetriem. Pateicoties tam, WRX STI ir kļuvis vēl stabilāks. Jaunajam WRX STI karkass ir veidots par 40% stingrāks kā iepriekšējam modelim, kā arī uzlabota balstiekārta. Papildus vadāmību un dinamiku piešķir ievērojami uzlabotā stūres reakcija un precizitāte. Uzlaboto vadāmību, kā pirmo no tehniskajiem uzlabojumiem pamanīja un novērtēja AD REM Auto pārstāvji, kā arī bez uzmanības nepalika jaunais D-formas stūres rata dizains, tas ir patīkams un ērts tvērienam.

            STI vienmēr ir bijis auto, kuru novērtē sportiska braukšanas stila piekritēji – tādēļ viens no svarīgākajiem jautājumiem - kas „lācītim vēderā”!? Jaunie SUBARU WRX STI un STI GT ir aprīkoti ar 2,5 benzīna četru cilindru „Boxer” tipa motoru ar turbopūti, ģenerējot 221 kW (300 Zs) jaudu un 407 Nm griezes momentu. Auto pieejams tikai ar 6-pakāpju manuālo ātrumkārbu un tā vadība ir viegla un veikla pateicoties saīsinātai pārslēgšanās sviras amplitūdai. SI-Drive sistēma vadītājam ļauj izvēlēties auto reakciju trīs līmeņos – inteliģentajā jeb ekonomiskā, sportiskajā un asi sportiskajā “Sharp” režīmā. Pastāvīgā simetriskā pilnpiedziņa ir apvienota ar aktīvo centrālo diferenciāli DCCD, kas ļauj pašam vadītājam regulēt piedziņas jaudu priekšējā vai aizmugurējā asī.

Kā vizuāli atšķirt SUBARU WRX STI no WRX STI GT? Parastajai STI versijai ir ierastais aizmugurējais poileris, savukārt STI GT versijai, kuras aprīkojums ir bagātāks, šī spoilera nav. SUBARU WRX STI cena ir sākot no 35 990 EUR.

            Jaunais SUBARU WRX STI pārsteidz pozitīvā ziņā un to var novērtēt tikai klātienē. Tādēļ AD REM auto gaida Jūs atvērto durvju dienās 16. un 17.maijā Subaru salonā, Brīvības gatvē 246, Rīgā.

            Ekskluzīva iespēja esošajiem SUBARU īpašniekiem „Lielajā SUBARU dienā” 15. maijā, uzrādot tehnisko pasi, varēs pieteikt servisa apkopi ar 40 EUR atlaidi, izvēlēties SUBARU aksesuārus ar 25% atlaidi un saņemt vasaras dāvanu. Daudz labu piedāvājumu šobrīd arī tiem, kas plāno iegādāties savu Subaru!

 

"AD REM Auto" kopš 2008. gada ir oficiālais Subaru pārstāvis Latvijā, kas nodrošina šīs markas automobiļu tirdzniecības un servisa pakalpojumus.