Ziņas

Jaunais Subaru Forester uzstāda jaunus standartus savā klasē

Šodien, 13.novembrī, Japānā notiek jaunā Subaru Forester Pasaules pirmizrāde, kas mūsu tirgū nonāks nākošā gada februārī. Jaunais Forester ir izstrādāts, lai palielinātu ieguvumus sportiskajam SUV klases auto ar ausgtāku kvalitāti, maksimālu drošību, klasē labāko degvielas patēriņu, augstāku vilktspēju un pilnīgi jaunu klasē labāko bezceļu sistēmu.

 

 

Ceturtās paaudzes Forester tagad ir 4595 cm garš un tam ir 2640 cm riteņu garenbāze, kas automašīnai dod īsu pārkari. Kopā ar 220mm klīrensu un pastāvīgo četru riteņu piedziņu standartaprīkojumā, visiem modeļiem nodrošina pārliecinātu braukšanu visos ceļa apstākļos.

 

Jaunais Subaru Forester būs pieejams arī ar jaunizveidoto sistēmu – X-MODE, kas automašīnām ar Lineartronic automātisko transmisiju būs jau standartaprīkojumā. Jaunā pilnpiedziņas sistēma X-MODE ir izstrādāta braukšanai pa nelīdzenu vai slidenu ceļa stāvokli.

 

 

Forester kļuvis arī par pirmo Subaru ģimenē, kuram ir automātiskā stabilizācijas sistēma, kas palīdzēs smagas piekabes vilkšanā. Jaunais Forester var vilkt līdz 2000kg.

 

Baltijas tirgū būs pieejami 3 dzinēju veidi – visi, protams, 2 l Boxer tipa dzinēji ar simetrisko četru riteņu piedziņu. Boxer dīzeļa dzinējs ar 147 Zs/3.600 rpm jaudu un 350 Nm/1.600-2.400 rpm.

 

Gaidītā atgriešanās ir jaunizveidotajam DiT veiktspējas dzinējam (tiešās iesmidzināšanas benzīna turbo dzinējs) ar 240 Zs/5600 rpm un 350 Nm /2.400-3.600 rpm. Visbeidzot arī atjaunināts 150 Zs benzīna dzinējs.

 

Mehāniskā ātrumkārba ar 6 ātrumiem un visas automātiskās ātrumkārbas jaunajā Forester ir Lineartronic CVT ātrumkārbas. Lineartronic ieekonomē degvielu līdz pat 9 procentiem, salīdzinot ar manuālo ātrumkārbu.

 

Jaunā Forester pirmizrāde mūsu tirgū būs 2013.gada februārī.