Ziņas

Pilnīgi jaunā Subaru XV pirmizrāde

• Visaugstākais Euro NCAP vērtējums bērnu drošībai
• Videi visdraudzīgākais krosovers
• Klasē labākā vadāmība

 

Subaru XV ir spēcīgs konkurents krosoveru segmentā, tas apvieno sportisku izveicību un izcilu vilci. Veiksmīgās kombinācijas panākumu atslēga, protams, ir Boxer dzinējs. Neraugoties uz 220 mm augsto klīrensu no zemes, Subaru XV ir segmentā zemākais smaguma centrs, kas sniedz klasē labāko vadāmību.

 

Subaru XV dizains un konstrukcija ir veidoti īpaši Eiropai. Vairākās Eiropas valstīs (tostarp vairākās Ziemeļvalstīs) tika izveidotas tā sauktās fokusa grupas, kurām vaicāja viedokli par Subaru salona un eksterjera dizainu. Subaru nolēma, ka XV Pasaules pirmizrāde notiks Eiropas lielākajā un vissvarīgākajā Starptautiskajā autoizstādē Frankfurtē. Notikums bija vēsturisks, jo Subaru vēl nekad nav izvēlējušies pirmizrādi pasaulei veikt Eiropas autoizstādē. Tas vēl vairāk uzsver auto fokusēšanos uz Eiropu.

 

Subaru XV ir 4450 mm garš, 1780 mm plats, 1570 mm augsts, un tā riteņu garenbāze ir 2635 mm. Tādējādi tas ir par 100 mm īsāks un zemāks nekā Forester, taču tam ir garāka garenbāze un dāsni salona izmēri. Durvīm ir plašs atvēršanas leņķis, kas kopā ar šaurajiem un zemajiem sliekšņiem iekāpšanu un izkāpšanu padara vieglu un ērtu.

Subaru XV tiek izlaists ar trīs jaunākās paaudzes Boxer dzinējiem un simetrisko četru riteņu piedziņu. Tas ir pirmais Subaru modelis, kas aprīkots ar pilnīgi jauno 1,6 litru dzinēju un jauno Lineartronic automātisko transmisiju. Subaru XV ir arī „start-stop sistēma" kā standarta aprīkojums visiem benzīna dzinējiem. Papildus jaunajam 1,6 litru dzinējam XV tiks piedāvāts arī ar diviem 2 litru dzinējiem – benzīna dzinēju ar 150 ZS jaudu un Boxer dīzeļa dzinēju ar 147 ZS jaudu.

 

Subaru XV paceļ latiņu segmentā un noteikti lauzīs mītu, ka četru riteņu piedziņas automobilis nozīmē augstu degvielas patēriņu un emisijas līmeni. Ar patēriņu tikai 5,6 l/100 km dīzeļa dzinējam un 6,5 l/100 km benzīna dzinējam Subaru XV pārspēj gandrīz ikvienu konkurentu, pat tos, kam ir tikai priekšējo riteņu piedziņa.

 

Lai vēl vairāk palīdzētu automobiļa vadītājam braukt degvielu ekonomējošā veidā, vadītājs var izvēlēties vienu no vairākiem ziņojumu veidiem automobiļa daudzfunkcionālajā displejā. Automobiļiem ar Start-Stop funkciju ir iespējams pārbaudīt savu braukšanas stilu – cik ilgu laiku dzinējs ir bijis izslēgts un cik lielu degvielas ietaupījumu tas devis.

 

Subaru XV ir patiess krosovers, kas apvieno augstu zemes klīrensu (22 cm) ar klasē zemāko smaguma centru (58,5 cm), kas nodrošina klasē labāko vadāmību. XV ir pārbaudīts šķēršļu apbraukšanas testā ar ātrumu 72 km/h jeb „aļņa testā".

 

Ikviens Subaru ir konstruēts un aprīkots maksimālai drošībai. XV ir pārbaudīts Euro NCAP sadursmju testos un saņēmis piecu zvaigžņu novērtējumu ar augstiem rezultātiem visām detaļām, izturot stingros 2011. gada kritērijus. Subaru XV ir saņēmis arī visaugstāko jelkad piešķirto novērtējumu, izpildot bērnu drošības kritērijus. Visiem Subaru XV standarta aprīkojumā ir septiņi drošības spilveni, drošības jostu brīdinājuma sistēma visiem pieciem sēdekļiem un VDC (vilces kontrole, stabilitātes kontrole un bremzēšanas palīgsistēma).

 

Subaru tiek piedāvāta viena no labākajām drošības paketēm. Katram jaunajam Subaru ir nodrošināta 3 gadu bezmaksas apkope, 3 gadu garantija, 3 gadu garantija elektroniskajām sistēmām, 3 gadu garantija krāsojumam, 3 gadu garantija autopiekabei un 12 gadu pretkorozijas garantija.

 

Subaru XV tiek ražots Gunma, Japānā, un mūsu tirgū tiks laists 2012. gada martā.

 

Subaru XV

 

Subaru XV

 

Subaru XV