Ziņas

Pilnīgi jaunais Subaru Levorg jau ir pieejams Latvijā

Pirms nedēļas Frankfurtes autoizstādē prezentētais pilnīgi jaunais Subaru Levorg jau ir pieejams pie Subaru izplatītājiem Latvijā. 

 

Ar leģendārā, sportiskā Subaru WRX šasiju un jaunu tiešās iesmidzināšanas Boxer turbodzinēju zem dzinēja pārsega pilnīgi jaunais Subaru Levorg ir īsts sporta universālis. Automobilis sniedz milzīgu braukšanas prieku un piedāvā vienu no visietilpīgākajiem bagāžas nodalījumiem savā segmentā. Tas jau ir ieguvis vairākus apbalvojumus par savu dizainu.

 

Praktiskam universālim nav jābūt garlaicīgam. Braukšana ar to var būt ne mazāk aizraujoša kā ar sporta automobili. Subaru Levorg apvieno labāko no abām pasaulēm.

 

Levorg gabarīti ir nedaudz lielāki par trešās paaudzes Legacy. Automobilim ir praktisks salona izkārtojums, un bagāžas nodalījumā pietiek vietas 522 litriem bagāžas.

 

Zem dzinēja pārsega atrodas jauns 1,6 litru tiešās iesmidzināšanas turbodzinējs, kas attīsta 170 ZS jaudu un 250 Nm griezes momentu. Pārnesumkārba ir 6 pakāpju Lineartronic automātiskā transmisija, ko var kontrolēt ar lāpstiņām pie stūres. Lai piešķirtu īpaši sportisku sajūtu paātrinājuma laikā, pārnesumkārbai ir 6 ieprogrammētas pakāpes. Šī funkcija ir pieejama jau pie 30 procentiem droseles spiediena.

 

Salons ar kausveida sēdekļiem izstaro sportiskumu. D formas stūre ir aizgūta no WRX STI, un jauns akcents ir zilas apdares šuves. Stūres iekārta sniedz precīzu un neitrālu izjūtu. Pateicoties aktīvajai vilcējspēka virziena maiņas sistēmai (Active Torque Vectoring), Levorg droši jūtas līkumos un tā priekšējie riteņi pārliecinoši dodas virzienā, kurā pagriezta stūre.

 

Drošība vienmēr ir bijusi augsta Subaru prioritāte. Līdz šim ir daudz runāts par pasīvo un aktīvo drošību. Tagad Subaru pievieno trešo elementu – preventīvo drošību. Ar Levorg modeli mēs ieviešam vairākas jaunas drošības funkcijas.

 

Levorg būs pirmais Subaru modelis, kas aprīkots ar SRVD (Subaru aizmugurē esošo transportlīdzekļu konstatēšanas sistēmu). Sistēmas pamatā ir radars, kas kontrolē aklās zonas. Ja joslā, uz kuru autovadītājs gatavojas pārkārtoties, atrodas cits transportlīdzeklis, automobiļa sānu 

 

spogulī izgaismojas gaismas signāls. Šos pašus sensorus izmanto RCTA sistēma (brīdinājums par aizmugurē šķērsojošiem transportlīdzekļiem). Tā tiek aktivēta, ieslēdzot atpakaļgaitas pārnesumu. Sistēma kontrolē zonu aiz automobiļa un brīdina, ja no sāniem tuvojas citi transportlīdzekļi.

Levorg ir arī adaptīvi priekšējie lukturi, kas automātiski pārslēdzas no tālajām gaismām uz tuvajām, kad pretī brauc cits transportlīdzeklis vai Jūs tuvojaties priekšā esošam transportlīdzeklim. Komplektācijā ietilpst arī automātiski aptumšojošs atpakaļskata spogulis.

 

Japānas NCAP testā Levorg saņēma maksimālo novērtējumu (40 punktus no 40 iespējamajiem) par kopējo drošības līmeni. Jau neilgu laiku pēc prezentācijas vietējā tirgū automobilis saņēma vienu no augstākajām industriālā dizaina godalgām Japānā – "Laba dizaina balvu 2014" no Japānas industriālā dizaina veicināšanas institūta (JDP).

Levorg ir guvis popularitāti vietējā tirgū. Sešu mēnešu laikā pēc prezentācijas Japānā ir pārdoti jau 30 000 automobiļi.

Sākotnēji Subaru plānoja pārdot Levorg tikai Japānā, bet, pateicoties labāk atsauksmēm un interesei no Eiropas, automobilis būs pieejams arī šeit. 

 

Jaunais Subaru Levorg jau ir pieejams Latvijā.
Levorg cena ir sākot no € 26 490.  

  

DATI

Subaru Levorg 1.6 GT

Garums: 4690 mm

Platums: 1780 mm

Augstums: 1485 mm

Garenbāze: 2650 mm

Šķērsbāze priekšā/aizmugurē: 1530/1540 mm

Pagrieziena diametrs: 10,8 m

Pilna masa: 2020 kg

Velkamās piekabes masa: 1500 kg

Bagāžas nodalījuma tilpums min./maks.: 522/1446 l

 

Dzinējs: 1,6 litru tiešās iesmidzināšanas Boxer 

4 cilindru ar turbokompresoru un

starpdzesētāju.

Jauda: 170 ZS pie 4800-5600 apgr./min

Griezes moments: 250 Nm pie 1800-4800 apgr./min

Degvielas patēriņš: 6,9 l/100 km

CO2 izmeši: 159 g/km

Maksimālais ātrums: 210 km/h

0-100 km/h: 8,9 s

Pārnesumkārba: Lineartronic automātiskā sešpakāpju

Transmisija: 60-40 simetriska četru riteņu piedziņa ar Active Torque Split

Stūres sistēma: Elektrohidrauliska zobstieņa

Balstiekārta priekšā/aizmugurē: Makfersona statņi/ daudzsviru-dubultsviru

Bremzes: Ventilējami diski visiem riteņiem

Pilnīgi jaunais Subaru Levorg jau ir pieejams Latvijā