Ziņas

Pilnīgi jaunajam Subaru Forester piešķirts 2013. gada „IIHS VISDROŠĀKĀS IZVĒLES +” tituls

Satiksmes drošības institūts (IIHS), bezpeļņas organizācija, ko atbalsta ASV auto apdrošinātāji, pilnīgi jaunajam Forester piešķīris vislabāko iespējamo novērtējumu – 2013. gada VISDROŠĀKĀS IZVĒLES + titulu (TSP+).

 

Subaru joprojām ir vienīgais zīmols, kura visi modeļi ir saņēmuši „Visdrošākās izvēles" titulu no ASV IIHS. Turklāt Forester, Legacy un Outback modeļi ir apbalvoti arī ar 2013. gada TSP+.

 

Subaru apliecina patiesas rūpes par drošību, kā arī nemitīgi ievieš uzlabojumus, lai vēl vairāk pilnveidotu un paaugstinātu automobiļu drošību. Taču arī sadursmju testi kļūst stingrāki un ražotājiem nosaka aizvien pieaugošas prasības. Amerikāņu IIHS papildus „Visdrošākās izvēles" standartam (TSP) nesen ir ieviesuši arī TSP+ novērtējumu, kas nosaka, ka automobilim ir jāsaņem vislabākais novērtējums (labi) vismaz četros no pieciem kritērijiem un ne mazāk kā „apmierinoši" piektajā testā.

 

Jaunais pārbaudījums ir sadursmes tests, kurā 25% no automobiļa priekšgala tiek sasisti ar ātrumu 65 km/h (40 jūdzes/h). Testā tiek simulēta sadursme ar citu automobili, koku vai stabu.

 

IIHS sadursmju testi ietver frontālu sadursmi, sānu sadursmi, apgāšanos, kā arī galvas balstu, sēdekļu, drošības jostu un drošības spilvenu novērtējumu. Novērtējuma vērtējumi var būt: labi, apmierinoši, minimāli un slikti.

 

Jauno Subaru Forester testējuši arī Euro NCAP, kā arī Japānas NCAP, un saskaņā ar 2013. gada kritērijiem tam ir piešķirts piecu zvaigžņu novērtējums.

 

Subaru jau četrus gadus ir vienīgais zīmols ASV tirgū, kura visi tirgū pieejamie modeļi ir novērtēti kā „Visdrošākā izvēle".