Ziņas

Sacensību dinamika un dabas vērošana. Arnis Taukačs

Arnis Taukačs jau krietnu laiku ikdienā strādā tirdzniecības sfērā un tieši riteņbraukšana ir lieliska atslodze no visa. Ar riteņbraukšanu Arnis nodarbojas jau piecus gadus, no kuriem šis ir otrais SUBARU AD REM Auto MTB komandā. No sākuma viņš pats nemaz nav zinājis, ka braukt ar riteni ir tik forši. Par to paldies sportists saka draugam Mārtiņam Pošeikam, kurš ievilka Arni šajā avantūrā un teica, ka būšot labi. Un ir arī!

Pirms sacensībām Arnis parasti sāk dienu ar mazu treniņizbraucienu un pēc tam svarīgi ir neko fiziski grūtu nedarīt, lai pietaupītu spēkus sacensībām. Ātrums un sacensību dinamika šajā sporta veidā aizrauj visvairāk. Tas, kas liek tiekties uz priekšu, ir viņš pats un motivācija darboties nemaz nav jāmeklē. Patīkami, ja sacensībās atbalsta arī ģimene un draugi.

Braukt ar riteni ir lielisks veids, kā sevi uzturēt formā un ir iespējams redzēt apkārtni, kuru ikdienā, pārvietojoties ar auto, nepamani. Pa ceļam var gadīties arī kāds piedzīvojums, piemēram, agrā pavasara treniņā, dodoties 4 stundu izbraucienā, kā parasti, Arnim līdzi bija pumpis un rezerves kamera. 15 kilometrus no mājām kamerā tika izdurts caurums. Labi, ka viss vajadzīgais bija līdzi, tāpēc tas problēmas nesagādāja. Bet pēc vēl 2 kilometriem atkal riepā caurums un šoreiz bija jāsoļo līdz mājām ar kājām, jo sazvanīt nevienu neizdevās. Un visam par spīti, arī lietus sāka līt. Kopš tā laika Arnis vienmēr ņem līdzi divas rezerves kameras.

Arī daba, braucot ar divriteni, prot pārsteigt, īpaši braucot pa Ādažu un Siguldas mežiem. Vislabāk Arnim atmiņā ir palikusi tikšanās ar pelēko zaķi Ādažu mežā. Viens otru ieraugot, abi sastinguši. Sajūta – dīvaini patīkama. Kas to būtu domājis, ka dabā zaķis ir tik liels! Baudīt dabu noteikti ir viens no daudziem iemesliem, kāpēc MTB Arnim patīk daudz labāk par šosejas braukšanu, jo ir iespēja redzēt dzīvniekus, kurus uz šosejas nekad neredzēsi. Katrs brauciens ar velosipēdu ir kā piedzīvojums.

Sacensību dinamika un dabas vērošana. Arnis Taukačs