Ziņas

SIGULDA UZŅEM VIESSMANN PASAULES KAUSA 8.POSMA SACENSĪBAS KAMANIŅU SPORTĀ

Šīs nedēļas nogalē 17.-19.februārim Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasē notiks VIESSMANN Pasaules kausa 8.posma sacensības kamaniņu sportā.


Latvija VIESSMANN Pasaules kausa posma sacensības rīko jau 21.reizi un šis būs finālposms komandu stafetē. Savu dalību šajās sacensībās ir apstiprinājuši 107 sportisti (35 vīrieši, 26 sievietes un 23 vīriešu divnieku ekipāžas) no 21 valsts. Latviju vīriešu konkurencē pārstāvēs Inārs Kivlenieks, Mārtiņš Rubenis, Kristaps Mauriņš, sievietēm – Elīza Tīruma, divnieku ekipāžām – AndrisŠics/Juris Šics, Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš un Andrejs Bērze/Uldis Logins.


Šogad līdzjutējus sacensību vietā gaida dažādi jaunumi, par kuriem informē Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidents Atis Strenga: „ 18.februārī plkst.18:00 pirmo reizi notiks starptautiskais „Vučko" čempionāts „Sigulda aizrauj!", kurā aicināti piedalīties sportisti, treneri un apkalpojošais personāls –veidojot savas komandas 5 cilvēku sastāvā no visām Pasaules kausa dalībvalstīm. Nācijas, kuras nevar nokomplektēt savu komandu varēs apvienoties, veidojot internacionālas ekipāžas. Savukārt, oficiālais Subaru dīleris Latvijā „Ad Rem auto" sacensību laikā līdzjutējiem un viesiem interesentiem dāvā iespēju aplūkot pie mums līdz šim neredzētu SUBARU XV automašīnu.


Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics pauda gandarījumu, ka Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasē turpina notikt pasaules mēroga sacensības, par ko jāpateicas visiem trases darbiniekiem, sporta dzīves organizatoriem un Latvijas Kamaniņu sporta federācijai, kā arī Siguldas novada iedzīvotājiem un pašvaldībai, kas mērķtiecīgi vairāku gadu garumā ir investējuši infrastruktūrā, lai šādi pasākumi varētu notikt Latvijā. U.Mitrevics arī atgādina, ka Latvija ir izcīnījusi tiesības 2015.gadā Siguldā rīkot Pasaules čempionātu kamaniņu sportā.


Latvijas kamaniņu sporta izlases galvenais treneris Pēteris Cīmanis runājot par Latvijas sportistu dalību sacensībās atzina, ka „Puišiem un divnieku ekipāžām treniņos vairāk vai mazāk veicās labi, savukārt meitenēm ir problēmas - trasē pieļāva daudz kļūdu, ar kurām pagaidām netiek galā. Veselības problēmu dēļ šoreiz nestartēs Maija Tīruma."


Pieredzes bagātākajiem Latvijas sportistiem Nāciju kausa sacensībās piebiedrosies Ieva Gudramoviča, Maija Linde, Saiva Dambīte, Zintis Šaicāns, divnieku ekipāžām Bērze Kristaps/Mežotnis Toms.