Ziņas

Spraigas cīņas SEB MTB Talsu posmā

Svētdien, 13.augustā tika aizvadīts kalnu riteņbraukšanas SEB MTB 6.posms, kas šoreiz risinājās Talsos. Talsi var lepoties ar daudzu gadu pieredzi ne vien autorallija, bet arī riteņbraukšanas rīkošanā, un lieliski organizētais SEB MTB posms šajā sezonā to varēja apliecināt.

Par spīti negaisam un lietusgāzēm, kas valdīja teju visā Latvijā sestdienas pievakarē, Talsi palika neskarti un svētdien ar labiem laika apstākļiem priecēja ne vien sacensību dalībniekus, bet arī skatītājus.

Ar mazāko riteņbraucēju startu Rasēna ieskaitē, uz starta devās Valdemārs Pitkēvičs, kuram šoreiz bija jāveic 4 kilometru distance. Valdemārs šoreiz 12.vietā.

SEB MTB 6.posma sacensībās uz starta Virši-A klasē devās arī nu jau plaši pārstāvētā SUBARU AD REM Auto MTB komanda, kur augstas ambīcijas ir katram komandas dalībniekam. 

Šoreiz Virši-A distances garums - 37,8 kilometri. Visvairāk šo posmu gaidīja Nauris Birkentāls, kuram šī bija mājastrase. Lai arī ar trasi paspējis iepazīties vien dažas dienas pirms sacensībām, ar to pietika, lai sasniegtu savu MTB karjerā augstāko rezultātu - 2.vietu Virši-A klasē. Piekāpjoties distances uzvarētājam Jānim Priževoitam 1 sekundi, Nauris trasē pavadīja 1 stundu 19 minūtes un 5 sekundes.

"Trasi biju izbraucis jau trešdien. Zināju aptuveni tās atslēgas vietas. Šīs bija manas veiksmīgākās sacensības sezonā, un esmu ļoti apmierināts ar savu rezultātu," priekos dalās Arnis Taukačs, kurš šajās sacensībās ieguva augsto 12.vietu.

Šoreiz mazāka veiksme šajās sacensībās pavadīja Ģirtu Cirveli, kurš piedzīvoja visai smagu kritienu, kas liedza cīnīties par godalgotajām vietām. Šoreiz Ģirtam 17.vieta, taču, ar šo rezultātu pietika, lai 2017.gada sezonas kopvērtējumā, pēc aizvadītajiem 6 posmiem, pakāptos uz 2.vietu.

Komandas vērtējumam svarīgos punktus sagādāja arī Oskars Saulītis, kurš, atpaliekot 5 minūtes no SUBARU AD REM Auto MTB komandas līdera Naura, finišā uzrādīja 32.vietu.

Māris Rozenšteins, jau trešās sacensības pēc kārtas, finišu sasniedza TOP50 braucēju vidū - Talsos 48.vieta.

Savu mērķi, iekļūt ātrāko braucēju simtniekā, šajā sezonā izdevies piepildīt Voldemāram Pitkēvičam, turklāt, jau trešo reizi - Talsu trasē 77.vieta.

Andrejs Savčenko Talsu trasi veicis vienā tempā kā Madonā, tādējādi uzlabojot savu rezultātu par 1 pozīciju, finišā - 146.vieta. "Trase bija gan ātra, gan tehniski sarežģīta, gan ar lieliem kāpumiem," stāsta Andrejs. Taču Gundars Diške šoreiz pakāpies par 9 vietām, finišā - 176.

Savukārt Sanda Vasiļjeva šajās sacensībās pakāpās par vēl 31 pozīciju - finišā 863.vieta kopvērtējumā un 13.vieta sieviešu konkurencē.

SEB MTB Talsu posmā SUBARU AD REM Auto MTB komanda ieguva 2.vietu.

Spraigas cīņas SEB MTB Talsu posmā