Ziņas

SUBARU AD REM Auto komandām augsti rezultāti Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienā

4.septembris Latvijas riteņbraucējus pulcēja Siguldā, kur jau 26.reizi norisinājās Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens.

Šogad AD REM Auto kolektīvs un MTB komandas pārstāvji piedalījās visās trīs piedāvātajās distancēs - Sporta šosejas braucienā - viens dalībnieks, Kalnu divriteņu braucienā - četri dalībnieki, bet visplašākais dalībnieku skaits 17 dalībnieku sastāvā - Tautas braucienā.

"Riteņbraukšanu mūsu uzņēmums atbalsta jau vairākus gadus. SUBARU AD REM Auto MTB komanda gūst aizvien labākus rezultātus. Lielākā daļa AD REM Auto darbinieki ir sportiski cilvēki, tāpēc jau trešo gadu kopā ar MTB komandas dalībniekiem darbinieki piedalās Vienības braucienā. Lai arī brauciens nav viegls, uzņēmumam Latvijas riteņbraukšanas Vienības brauciens nu jau ir kā tradīcija," saka uzņēmuma AD REM Auto vadītājs Valdis Bensons.

Pirmie trasē devās Sporta šosejas brauciena dalībnieki, kuri mēroja 84km distanci. Šoreiz SUBARU AD REM Auto MTB komandas braucējs Ģirts Cirvelis, pārkāpis uz šosejas velosipēda, uzrādīja 159.vietu. "Sporta šosejas brauciens - mierīgs un patīkams grupas brauciens, radīja visīstākā Vienības brauciena sajūtas," tā Ģirts.

Kā nākošie, augstu mērķu vadīti, trasē devās MTB komandas braucēji - Oskars Saulītis, Arnis Taukačs, Nauris Birkentāls un Mareks Birkentāls

Iepriekšējo dienu lietavas 49 km garo distanci radīja krietni dubļaināku kā iepriekšējā gadā, taču tas neliedza uzlabot rezultātus Oskaram un Arnim. Oskars par sacensībām: "Prieks, ka man ar Arni izdevās uzlabot iepriekšējā gada rezultātu. Trasē viss izdevās!" Šogad Oskars augstajā 11.vietā (2015.gadā - 35.vieta), bet Arnis - 18. (2015.gadā - 31.vieta). "Man arī prieks, ka izdevās uzlabot iepriekšējā gada rezultātu. Vēl lielāks prieks par pirmo TOP 20 finišu vispār. Droši vien palīdzēja tas, ka katru dubļu vannu un sakni zināju no galvas," priecīgs par sasniegumiem Arnis.

Nauris MTB sacensībās Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciena ietvaros piedalījās pēc septiņu gadu pārtraukuma: "Bija aizraujoši atkal piedalīties šajā pasākumā. Salīdzinot ar SEB MTB seriālu, šajās sacensībās bez stresa, visi braucēji laipni un atsaucīgi uz apdzīšanas momentiem. Ar rezultātu esmu apmierināts," tā stāsta Nauris.

Naurim un Marekam starta vieta krietni tālāk kā pārējiem abiem komandas biedriem. 699 dalībnieku konkurencē, Nauris,startējot no 3.koridora, uzrādīja 31.vietu, bet Mareks - 93.vietu.

Komandu vērtējumā SUBARU AD REM Auto komanda ieguva augsto 5.vietu!

 Skaļas ovācijas šajās sacensībās pienākas Ģirtam Cirvelim, kurš, nenogurdināms pēc 84 km šosejas brauciena, devās arī Tautas braucienā - 36km distancē, un, augstiem sasniegumiem, turpināja pārstāvēt SUBARU AD REM Auto komandu. 

Pieveicot 36 km garo distanci 50 minūtēs un 14 sekundēs, Ģirts izcīnīja augsto 4.vietu (iepriekšējā gadā 590.vieta). "Tautas braucienā bija šaubas, vai spēšu paņemt finišu, jo kaut kādam fonam bija jāpaliek no garās distances. Siguldas kalns man vienmēr ir bijis pa rokai. Protams, kalnā ar adrenalīnu un sacensību garu krietni ātrāk gāja augšā. Nezinu, vai spētu atkārtot tādu ātrumu. Izliku sevi, cik varēju un vēl nedaudz! Viennozīmīgi labākais un ievērojamākais sniegums šāda veida sacensībās," par aizvadītajām sacensībām stāsta Ģirts.

Tuvākais sekotājs - komandas biedrs Andrejs Savčenko, kurš šogad pārsteidza arī pats sevi - finišā 65.vieta (iepriekš - 257.vieta). "Jūtos apmierināts ar savu rezultātu. Brauciens bija ātrs un interesants. Sākumā vajadzēja pastrādāt, lai noķertu vadošo grupu. Pēdējos 10km braucu vienā grupā ar Ģirtu, bet Siguldas kalns visu izšķīra. Ir, kur piestrādāt," tā Andrejs par aizvadītajām sacensībām.

SUBARU AD REM Auto MTB komandas braucēji augstu komandas rezultātu nodrošināja arī Tautas braucienā. Tā MTB komandas braucējs Voldemārs Pitkēvičs finišā 217.vietā.

Komandas vērtējumu noslēdza Renārs Birkentāls, kuram šīs bija debijas sacensības Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienā. Jāpiemin, ka Renāram ir vien 16 gadu, un finišu sasniedza 418.vietā.

Šajā gadā ātrākais AD REM Auto darbinieks bija Gvido Lieknis, kurš finišu sasniedza 1 stundā 15 minūtēs un 5 sekundēs - 1058.vieta (2015.gadā - 3512.vieta). 

Komandu ieskaitē Tautas braucienā SUBARU AD REM Auto komanda noslēdza TOP 10. 

Foto: Jānis Spigovskis