Ziņas

SUBARU AD REM Auto MTB komanda veiksmīgi aizvada sacensības Smiltenē

Svētdien, 6.maijā, tika aizvadīts SEB MTB 2.posms. Šoreiz sacensības notika Smiltenē, kur, kā ierasts, laika apstākļi lika nojaust par vasaras straujo tuvošanos. Saules staru apspīdēti, dienas siltākajā laikā - pl.13.30 starts tika dots Virši-A distancei, kurā devās arī SUBARU AD REM Auto MTB komanda. Šogad trase kļuvusi par 3,4 km īsāka kā iepriekšējā gadā, bet 34,9 km garā distance saglabāja savas īpatnības. 

Bez liekiem starpgadījumiem, SUBARU AD REM Auto MTB komandas līderpozīcijas arī šajās sacensībās saglabāja Nauris Birkentāls - šoreiz 8.vieta. Jāpiemin, ka pagājušā gadā Nauris Smiltenes SEB MTB posmu finišēja 32.vietā. 

Pārsteigumus gan komandas biedriem, gan citiem konkurentiem turpināja gādāt Naura brālis Renārs Birkentāls. Pēc veiksmīgi aizvadītā SEB MTB 1.posma, Renārs Smiltenes trasē devās no 2.starta koridora, kas ļāva jau no starta turēties līdzās sacensību ātrākajiem braucējiem. Finišā Renārs iebrauca nepilnu 1,5 minūti pēc sacensību līdera Toma Dinsberga (HAWAII EXPRESS SCOTT komanda), uzrādot augsto 17.vietu. Jāatgādina, ka Renāram šī ir pirmā MTB sezona.

Arnis Taukačs lielāko trases daļu aizvadīja vienatnē - bez konkurentiem pie sāna. Jāteic, šogad Arnim sacensības izvērtās krietni veiksmīgākas (pagājušā gadā, piedzīvojot pamatīgu kritienu, finišu izdevās sasniegt vien 308.vietā). Arnis stāsta, ka priekšā braucošie konkurenti nebija noķerami, taču tas nekādi nav traucējis nobraukt stabilā 20.vietā. 

Savu ritmu atradis Māris Rozenšteins, kurš šogad var lepoties ar visai stabilu sniegumu. Lai arī salīdzinot ar Cēsis-Valmiera posmu zaudējis 10 pozīcijas, šoreiz 40.vieta finišā, šogad var lepoties ar visai stabilu sniegumu. 

Mazāk veicās Oskaram Saulītim, kurš, salīdzinot ar iepriekšējā gada 35.vietu, šoreiz Smiltenes posmā uzrādīja 61.vietu. "Trases sākums bija smilšains un slidens," stāsta Oskars, kurš atzīst, ka šoreiz braukt bijis grūti.

Savukārt Voldemārs Pitkēvičs pamazām uzņem tempu un uzlabo savus rezultātus - SEB MTB 1.posmā - 142.vieta, bet šoreiz pakāpies jau uz 123.vietu.

Smiltenes SEB MTB posms daudz saudzīgāks bija arī Valdemāram Pitkēvičam, kurš startē "Mamma daba" zēnu un meiteņu ieskaitē. Šoreiz trases garums 18km (1.posmā tas sasniedza 30km), un, bez liekiem starpgadījumiem, Valdemārs finišu sasniedza 61.vietā.

Lai arī komandu ieskaitē punktu skaits 3.un 4.vietai ir vienāds, SUBARU AD REM Auto MTB komanda šajās sacensībās tika ierindota augstajā 4.vietā.

SUBARU AD REM Auto MTB komanda veiksmīgi aizvada sacensības Smiltenē