Ziņas

SUBARU AD REM Auto MTB komandas dalība sacensībās Igaunijā

10.septembrī Apes un Igaunijas pilsētas Vastse-Roosa apkārtnē norisinājās vivus.lv MTB sacensību noslēdzošais posms. Šajās sacensībās piedalījās, kā jau ierasts, SUBARU AD REM Auto MTB komandas braucēji Nauris Birkentāls un Oskars Saulītis, kuriem maratona distancē šoreiz pievienojās arī Voldemārs Pitkēvičs un Andrejs Savčenko, bet bērnu distancē - Valdemārs Pitkēvičs.

Mazākais komandas censonis Valdemārs savu pirmo velo sezonu vivus.lv MTB sacensībās noslēdza augstajā 3.vietā.

Sacensības nebija vieglas, taču savu svētību deva saulainais laiks. Vivus.lv MTB seriāla šīs sezonas izskaņā, komandas līderpozīcijas iemantoja Oskars, uzrādot 23.rezultātu maratona distancē. Turpretī Nauris, lai arī piedzīvoja smagu kritienu, finišā spēja uzrādīt 24.vietu. Arī maratona distances debitanti Voldemārs un Andrejs godam pārstāvēja komandu, ierindojoties TOP 100 braucēju vidū - Voldemārs - 92., bet Andrejs 99.vietā.

Komandu ieskaitē, SUBARU AD REM Auto MTB komanda šoreiz 12.vietā, bet sezonas kopvērtējumā, prestižajā maratona ieskaitē, SUBARU AD REM Auto MTB komanda iegūst augsto 8.vietu.

Foto: Agnis Melderis

 

Savukārt 18.septembrī, kad Latvijas takas kļuvušas par šauru, SUBARU AD REM Auto MTB komandas puiši devās uz Igauniju, kur norisinājās Tartu velo maratons. 

Šajās sacensībās uz 89km garās distances startu devās Arnis Taukačs, Ģirts Cirvelis, Oskars Saulītis un Gundars Diške.  

"Sacensības ne tādas kā parasti. Ļoti patīk, ka ir starpfiniši, kur ir laika kontrole un dzirdināšana, un ēdināšana augstā līmenī. Iespējams, ja kādreiz braukšu lēnāk, tad arī izmantošu. Par sacensībām runājot, vidējais ātrums bija virs 30km/h.  Ņemot vērā, ka grants ceļi man ir labvēlīgāki, lieliski nostartēju! Varēju sākumā saķert gan labu grupiņu, gan vidū lieliski noturēt pozīcijas, kā arī finišā cienījami nofinišēt," par sacensībām stāsta Ģirts, kurš šajās sacensībās uzrādīja augsto 44.vietu.

Arnis atzīst, ka sacensības bijušas ļoti ātras: "Neizdevās ieķerties ap 10-12km aiz Ģirta, līdz ar to līdz finišam braucu ar nākamo vai aiznākamo grupu. Arī man vidējais ātrums bija virs 30km/h." Arnim 123.vieta finišā.

Oskars stāsta, ka pirmo reizi piedalījies šādās sacensībās: "Ņemot vērā, ka šādās sacensībās piedalījos pirmo reizi, starta koridors - pēdējais. Pirmos 15 - 20km bija jābrauc pa grāvmalām un galīgi ne pa to labāko trajektoriju, lai kaut cik pabrauktu." Oskaram savās debijas sacensībās 201.vieta.

Arī Gundars šādās sacensībās piedalījās pirmo reizi: "Pirmajai reizei un manam līmenim ir labi. Vidējais ātrums aptuveni 28km/h. Tik garas sacensības braucu pirmo reizi. Uzstādītais mērķis - iebraukt zem 3h, palika neizpildīts starta vietas dēļ - priekšpēdējais koridors. Prieks, ka atradu savu tempu un to noturēju līdz pat finišam." Par spīti garajai trasei, Gundaram 588.vieta finišā.

Foto: Kristo Parksepp 

 

Kamēr SUBARU AD REM Auto MTB komanda iekaro Igaunijas meža takas, tikmēr tepat Latvijā, 18.septembrī visi skriešanas entuziasti pulcējās Valmierā, kur notika "Skrien Valmiera! 2016" maratons. 

Šajās sacensībās SUBARU AD REM Auto kreklu nesa Zane Legzdiņa, kuru darba dienās var sastapt Rīgas ielā 103, Valmierā, tirgojot jaunas automašīnas, un Kaspars Mednis. Abiem skrējējiem šīs bija pašmāju sacensības, tāpēc tajās piedalījās prieka pēc. "Skrējām Tautas skrējienu - 6,2 km distanci. Trase salīdzinoši grūta - vairāki posmi jāskrien augšā kalnā, taču paveicās ar laikapstākļiem. Mēs abi skrējām tandēmā, tāpēc rezultāts ir identisks - 42 min. 39 sek.," stāsta Zane.

Foto: no privātā arhīva