Ziņas

SUBARU cienīga trase SEB MTB 1.posma sacensībās

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 24.aprīlī, tika atklāts SEB MTB sacensību seriāls, kas norisinājās Cēsu un Valmieras apkārtnē.

Līdz pēdējam brīdim ikviens sacensību dalībnieks cerēja uz laikapstākļu maiņu, tomēr māte Daba izrādījās nepielūdzama un nežēloja nevienu velo braucēju. Lietus visas dienas garumā trasi pārvērta īstos SUBARU cienīgos apstākļos.

Šogad SUBARU AD REM Auto MTB komandai pievienojies Valdemārs Pitkēvičs, kurš pārstāv komandu bērnu sacensībās 9 līdz 10 gadu vecuma grupā. Valdemārs ar lielu azartu devās trasē un aizvadīja savas pirmās SEB MTB sacensības.

Savukārt Virši-A jeb Tautas klasē labāko starta vietu 1.koridorā ieņēma Ģirts Cirvelis, Oskars Saulītis, Arnis Taukačs un Nauris Birkentāls, bet pārējie komandas biedri - Gundars Diške, Andrejs Savčenko, Voldemārs Pitkēvičs un Jānis Vilkājs, startēja no 3.koridora.

Vislielāko pārsteigumu gan komandai, gan pats sev sagādāja Ģirts Cirvelis, kurš SEB MTB 1.posmā ieguvis augsto 14.vietu Tautas klases kopvērtējumā, līdz ar to uzstādo savu personīgo labākāko rezultātu. Tuvākais sekotājs - komandas biedrs Oskars Saulītis finišu sasniedza 1minūti un 9 sekundes vēlāk, kā rezultātā 23.vieta. Vēl 24 sekundes vēlāk finišu sasniedza Arnis Taukačs un šoreiz augstā 32.vieta. Komandas spēcīgāko četrinieku noslēdza Nauris Birkentāls ar 54.vietu finišā.

Lai arī vairāki komandas dalībnieki iepriekšējās sacensībās Ventspilī saaukstējušies un nedēļa bijusi par īsu, lai kārtīgi izārstētots, stabili braucot savā ritmā 166.vietā finišu sasniedza Gundars Diške, 183.vietā - Andrejs Savčenko. Arī Andrejs dubļainajā trasē piedzīvojis kritienu. Tikmēr Voldemārs Pitkēvičs (450.vieta) un Jānis Vilkājs (649.vieta) lēnām uzņem apgriezienus, lai nākošajos SEB MTB posmos finišu sasniegtu tikpat ātri kā iepriekšējās sezonas noslēgumā.

 Finišā visi komandas braucēji, daloties iespaidos, atzina, ka trase bijusi dubļaina un smaga. "Ar šo gonku galīgi nepaveicās. Mazliet veselība pievīla un mazliet pietrūka veiksmes," tā saka Nauris. Savukārt Arnis trasē piedzīvojis kritienu un saka: "Šīs nebija vieglas sacensības. Drīzāk ieguvu daudz mācību.."

 

Par spīti lietum, dubļiem un kritieniem, šajās sacensībās komanda ieguvusi augstāko vietu savā pastāvēšanas vēsturē - augsto 6.vietu. Kopumā Virši-A klasē piedalījās 95 komandas. 

 

SUBARU cienīga trase SEB MTB 1.posma sacensībās