Ziņas

Subaru Forester saņēmis MOTOR TREND 2014. gada „Gada SUV“ titulu

Subaru paziņojuši, ka Subaru Forester nosaukts par MOTOR TREND 2014. gada ASV „Gada SUV“ titula ieguvēju. Arī iepriekšējais Subaru Forester modelis saņēma šo godalgu 2009. gadā, savukārt Outback šo titulu ieguva 2010. gadā, tādējādi Subaru ir pirmais un vienīgais autoražotājs, kas MOTOR TREND „Gada SUV“ titulu izcīnījis trīs reizes.

 

MOTOR TREND galvenais redaktors Eds Lohs teica: „2014. gada Subaru Forester uzvarēja sīvajā SUV konkurencē, jo vislabāk atbilda mūsu godalgas sešiem būtiskākajiem kritērijiem. Galvenie Forester uzvaras trumpji bija atjautīgais dizains, pārdomātās inženiertehnoloģijas, kā arī aizraujošā veiktspēja gan uz ceļa, gan apvidus apstākļos. Uz mūsu redaktoriem vislielāko iespaidu atstāja Forester jaudīgie, tomēr efektīvie dzinēji ar turbokompresoru, inteliģentā un sportiskā CVT transmisija, lieliskā redzamība un salona aprīkojums. Praktisks, par pieejamu cenu, efektīvs un prieku sniedzošs – Forester patiešām atbilda visām prasībām.“

 

MOTOR TREND „Gada SUV“ kategorija ir atvērta tikai pilnīgi jauniem vai ievērojami atjaunotiem automobiļiem, kas ir nonākuši pārdošanā kopš iepriekšējā gada 1. novembra. Lai novērtētu godalgas kandidātus, MOTOR TREND redaktoru kolektīvs veic visaptverošus testus. Kritēriji, pēc kuriem automobiļi tiek vērtēti, ietver sešas kategorijas: dizaina progress, inženiertehnoloģiju izcilība, paredzētā funkcija, efektivitāte, drošība un vērtība.

 

Jaunais Forester, kas pārdošanā nonāca 2013. gada martā, tika radīts ar mērķi maksimāli paaugstināt šā auto kā patiesa SUV vērtību. Ceturtās paaudzes Forester būtiskākā tehnoloģija ir Subaru īpašā, atjaunotā simetriskās pilnpiedziņas sistēma (AWD), tādēļ auto lepojas ar vēl augstāka līmeņa vadāmību, kā arī uzlabotu drošību un labākiem vides rādītājiem apvienojumā ar ievērojami uzlabotām SUV iespējām, kas kopā dāvā vēl praktiskāku daudzveidību un patīkamāku braukšanas pieredzi. 2013. gada maijā Ceļu drošības apdrošināšanas institūts (IIHS; bezpeļņas organizācija, ko atbalsta ASV auto apdrošinātāji) pašreiz tirgū pieejamajam Forester piešķīra vislabāko iespējamo novērtējumu – 2013. GADA VISDROŠĀKĀ IZVĒLE + (TSP+).