Ziņas

Subaru kļūst par pirmo japāņu autoražotāju, kam ir pašam sava elektroautomobiļu rūpnīca

Tuvākajā nākotnē automobiļu nozari neapšaubāmi gaida ceļš uz elektrifikāciju. Lai būtu starp akumulatora elektroautomobiļu nozares līderiem, autoražotājs Subaru ir apstiprinājis savas elektroautomobiļu montāžas rūpnīcas atvēršanu Japānā. 

2022. gada rudenī Subaru laidīs klajā savu pirmo visā pasaulē pieejamo elektroautomobili ar nosaukumu Solterra. Ar akumulatoru darbināmais pilnpiedziņas apvidus elektroautomobilis tiek ražots kopīgi ar Toyota izveidotā kopuzņēmumā uz viena konveijera ar tā līdzinieku Toyota bZ4X. 

Sperot soli tālāk, Subaru atvērs īpaši elektroautomobiļiem paredzētu ražotni savā Oizumi rūpnīcā, kur pašlaik tiek ražoti dzinēji un transmisijas sistēmas. Stratēģija paredz, ka dekādes otrajā pusē klajā laistie Subaru elektroautomobiļi turpmāk tiks ražoti paša uzņēmuma rūpnīcās.

Tā ir daļa no vairākus miljardus eiro vērtajām Subaru investīcijām elektrifikācijā tuvāko piecu gadu laikā. Nākamo piecu gadu laikā Subaru plāno investēt 250 miljardus jenu (gandrīz 2 miljardus eiro) hibrīdautomobiļu un elektroautomobiļu iniciatīvās, paredzot, ka līdz 2030. gadam vismaz 40% uzņēmuma apgrozījuma veidos hibrīdautomobiļi un tīrie elektroautomobiļi. Nākotnē, vēlākais līdz šā gadsimta trīsdesmito gadu vidum, visi Subaru automobiļi būs aprīkoti ar elektriskajām tehnoloģijām.

"Ar prieku varu apstiprināt, ka Subaru ir apņēmies plašāk attīstīt bezizmešu transportlīdzekļus. Atbildība pret apkārtējo vidi un plašāka elektrifikācija neapšaubāmi saskan ar autobūves nozares tendencēm," saka Subaru Nordic pārstāvis Ringo Rahumēls (Ringo Rahumeel). 

Subaru kļūst par pirmo japāņu autoražotāju, kam ir pašam sava elektroautomobiļu rūpnīca